Kvaliteedihuvilised tudengid kogunesid laupäeval silmaringi laiendama ja arutlema

27. oktoobril kohtusid Kreutzwaldi hotellis sel õppeaastal esimest korda tudengite kvaliteedivõrgustikuga liitunud noored. EKKA andis ülevaate Eesti kõrgharidusmaastikust ja oma tegevusest, ühiselt heideti pilk uuele kõrgharidusseadustikule ning arutati selle tähenduse üle üliõpilase jaoks. Koos vaadeldi, mida tähendab tudengi jaoks õppijakesksus ning millisena nähakse õppija vastutust. Kõigest eelnevast tulenevalt üritasime defineerida, mida üliõpilaste jaoks tähendab kvaliteet.

Screenshot (3)

 

Esinesid EKKA juhataja Heli Mattisen, EÜL juht Britt Järvet ja TLÜ õpetajahariduse arendaja ja analüütik Merlin Linde. Osalesid tudengid Tallinna Ülikoolist, TalTechist, Tartu Ülikoolist, Kõrgemast Kunstikoolist Pallas, Eesti Lennuakadeemiast, Eesti Maaülikoolist ning Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Samuti andis oma panuse EÜLi juhatus täies koosseisus.

Võrgustiku järgmine kohtumine toimub veebruarikuus. Kõik tudengid, kes hoolivad oma hariduse paremaks muutmisest, on oodatud võrgustikuga liituma.

Loe kvaliteedivõrgustiku kohta lähemalt: https://ekka.edu.ee/tudengite-kvaliteedivorgustik/ või võta ühendust jekaterina.masenko@archimedes.ee, tel 59032163.