Kes pälvis „Aasta e-kursus 2023“ tiitli?

2023. aastal tunnistati e-kursuse kvaliteedimärgi vääriliseks 66 kursust ülikoolidest, kõrgkoolidest ja kutseõppeasutustest üle Eesti. Märgi saanute hulgast esitati aasta e-kursuse tiitli nominendiks 8 e-kursust.

2023 aasta e-kursuse nominendid

Kokku esitati sel aastal  e-kursuse kvaliteedimärgi vooru 86 taotlust. Esitatud e-kursuste seas olid esindatud mitmesugused valdkonnad, näiteks tervishoid, keeleõpe, keemia, psühholoogia, õigusteadus, arvutiteadus, keskkonnahoid, ühiskonnateadused ja paljud muud. E-kursuseid pakutakse ka erinevatel platvormidel: nii Moodle’i kursusena, massilise avatud kursusena (MOOC) kui ka muude digitaalsete vahendite abil loodud kursustena. Enim taotlusi esitati Tartu Ülikoolist (44) ja Tallinna Tehnikaülikoolist (30). Taotlusi oli ka Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Eesti Lennuakadeemiast, Eesti Maaülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tartu Rakenduslikust Kolledžist, Viljandi Kutseõppekeskusest ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Aasta e-kursus kuulutati pidulikult välja Digiõppe kvaliteedi kevadseminaril 19. mail 2023

„Aasta e-kursus 2023“ tiitli nominendiks esitati järgmised kursused:

1. How Artificial Intelligence Can Support Healthcare, Tartu Ülikool, Gröningeni Ülikool, Kopenhaageni Ülikool, Kölni Ülikooli Haigla

2. Impact of Changing EU-Russia Relations on the Development of Eastern Partnership,Tartu Ülikool

3. Keemia kursus põhikooliõpilastele, Tartu Ülikool

4. Kondiitri muretainatooted, Tartu Rakenduslik Kolledž

5. Psüühika põhifunktsioonid, Tartu Ülikool

6. Uurimismeetodid ja andmekogumine, Tallinna Ülikool, BFM

7. Eesti keel, Tartu Ülikool

8. Software Product Management, Tartu Ülikool

Tiitli pälvib pedagoogilise lähenemise või tehnoloogilise lahenduse poolest eriliselt silmapaistev e-kursus.

„Aasta e-kursus 2023“ tiitli pälvis

How Artificial Intelligence Can Support Healthcare (Tartu Ülikool, Gröningeni Ülikool, Kopenhaageni Ülikool, Kölni Ülikooli Haigla)

Kursus on hea näide nelja organisatsiooni vahelisest koostööst, pakkumaks tehisintellektiga seonduvaid teadmisi hästi läbi mõeldud MOOCi vahendusel. Kursus on loodud FutureLearn platvormil, mis on innovaatiline, atraktiivne ja õppimist soodustav. 

“Aasta e-kursuse” tiitliga kaasneb stipendium 2500 eurot, mis makstakse välja ühekordse maksena stipendiaadi poolt HAKAle teatatud pangaarvele.
 E-kursuseid hindas 25 ekspertgruppi, kokku 73 hindajat. Hindajad on digiõppe eksperdid Eesti ülikoolidest, kõrgkoolidest ja kutseõppeasutustest, kellel on kogemus digiõppe arendamisel ja läbiviimisel.

Suur tänu e-kursuste esitajatele kui ka meie hindajatele!

Lisaks e-kursuse välja kuulutamisele jagati 19. mail Digiõppe kvaliteedi kevadseminaril ka digiõppe parimaid praktikaid ning vaadati toimunud arenguid digiõppe rakendamisel kõrgkoolides.

Kevadseminari järelvaatamise võimalus Haka YouTube kanalil.

*E-kursuse kvaliteedimärk on tunnustus e-kursuse autorile, kes on saavutanud digitehnoloogia rakendamisel õppeprotsessis häid tulemusi. Kvaliteedimärkide väljaandmise eesmärk on levitada head kogemust ja saada tagasisidet oma e-kursusele kokkulepitud kvaliteedikriteeriumite alusel. Kvaliteedimärki antakse välja alates aastast 2008.