EKKA koostööprojekti raames väisab Eestit kõrgetasemeline Tadžikistani delegatsioon

 

 

 

EKKA ja Tadžikistani vahelise koostööprojekti raames, mille eesmärgiks on toetada Tadžikistani haridus- ja teadusministeeriumit kõrghariduse välishindamise süsteemi väljatöötamisel ning vastavusse viimisel Euroopa kõrgharidusruumi kvaliteedikindlustuse standardite ja suunistega, toimub 21.-25.01.19 Tadžiki delegatsiooni esimene õppevisiit Eestisse.

Õppevisiidi eesmärgiks on tutvuda Eesti kõrgharidussüsteemi ja kõrghariduse valdkonna juhtimisega ning külastada mõningaid kõrgkoole (TÜ, TLÜ, TKTK, Tallinna Tervishoiukõrgkool), tutvudes eelkõige kõrgkoolide sisemise kvaliteedikindlustuse süsteemidega. Samuti kohtutakse Eesti haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna juhataja ning kõrghariduse asekantsleriga ning ministeeriumi e-teenuste osakond annab ülevaate Eestis kasutatavatest hariduse infosüsteemidest.

Visiidil osalevad kuus inimest: neli Tadžikistani haridus- ja teadusministeeriumi esindajat, sh aseminister, ning kahe ülikooli prorektorid.

Juba järgmisel nädalal on neli Eesti eksperte Tadžikistanis, et koostöös kohalike ekspertidega töötada välja Tadžikistani kõrghariduse kvaliteedikindlustuse standardid ja suunised.