ESF-i tegevus “Kutsehariduse kvaliteedi hindamine ja kindlustamine”
Tegevust “Kutsehariduse kvaliteedi hindamine ja kindlustamine” viiakse ellu prioriteetse suuna “Ühiskonna vajadustele vastav haridus ja hea ettevalmistus osalemaks tööturul” meetme “Õppe seostamine tööturu vajadustega” raames.
Tegevuse eesmärk on saavutada tööturu ja kutseõppe suurem sidusus, toetades kutseõppeasutuste ja kutseõpet pakkuvate rakenduskõrgkoolide arengut enesehindamise ja sõltumatu välishindamisega. Tegevus on suunatud Eesti elukestva õppe strateegia (2020) strateegilise eesmärgi number 3 – elukestva õppe võimaluste ja töömaailma vajaduste vastavuse – saavutamisele.
Jõupingutusi haridussüsteemi paremaks vastavusse viimiseks tööturu nõuetega on tarvis jätkata. Selleks tuleb kaasata senisest enam tööturu osapooli. Haridussüsteemi, sh kutseõppe kvaliteedi edendamine, on konkurentsivõime kavas toodud valitsuse poliitika üks põhisuundi. Kutseharidussüsteemi arengu edasiseks kavandamiseks on tarvis saada tööandjatelt tagasisidet selle kohta, kas senised jõupingutused on toonud kaasa loodetud tulemused.
Tegevuse tulemusel saavad koolid ja kutsehariduse osapooled tagasisidet õppe kvaliteedi, tugevuste ja parendusvaldkondade kohta. Hindamisaruanded ja -otsused on avalikult kättesaadavad ning aluseks analüüsile, edasistele juhtimisotsustele ja arendustele.
Tegevuste abikõlblikkuse periood on 01.01.2015–31.08.2022. Kõiki tegevusi tehakse kogu perioodi jooksul. Tegevuste kogumaksumus perioodil 2015–2022 on 2 524 500 eurot. Toetuse määr on kuni 95%, millest Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) vahendid moodustavad kuni 2 145 825 eurot ja riiklik kaasfinantseering kuni 252 450 eurot. Omafinantseering on vähemalt 5% toetatava tegevuse kogumaksumusest ehk 126 225 eurot.