Kvaliteedikoolitus

Tagasisideseminaridel hindamisperioodile 2019-2024 tõid kutseõppeasutused ühe arenguaspektina välja vajaduse õppeasutustele suunatud kvaliteedijuhtimise alase täienduskoolituse järele. 2024 aasta kevadel viis HAKA vajaduste täpsustamiseks ning koolituse jaoks sisendi saamiseks koolide seas läbi täiendava küsitluse, kus koolidel oli võimalik teha ettepanekuid nii teemade, kestuse kui fookuse osas.

HAKA eesvedamisel ja tagasisidest lähtuvalt koostasid valdkonna eksperdid õppeasutustele koolitusprogrammi “Kvaliteedijuhtimise alused ja kvaliteeditööriistad”.

Koolitusprogrammi koostajad ja koolitajad:

Tiia Tammaru

Tiia Tammaru on lektor erinevates kõrgkoolides kvaliteedijuhtimise, strateegilise ja protsessijuhtimise, kvaliteediohje, juhtimissüsteemi hindamise valdkonnas; kvaliteedijuhtimise alaste bakalaureuse- ja magistritööde juhendaja; Eesti Kvaliteediühingu nõukoja liige, kvaliteedijuhi ja -spetsialisti kutseeksamite hindamiskomisjonide liige; olnud kvaliteedijuhi ja -spetsialisti kutsestandardite uuendamise töögrupi liige.
Tiia on litsentseeritud EFQM koolitaja ning alates 1999 TalTech koolitusprogrammi „Kvaliteedijuhi pädevuskoolitus“ väljatöötaja, arendaja ja koolitaja.
Tiia on järjepidevalt täiendanud end kvaliteedijuhtimise alal, nt 2023 EFQM Performance Improvement Practitioner Course; EFQM Model 2020 – Trainer Course for Certified Foundation Training; 2019 EFQM Model 2020 ECAT (EFQM Certified Assessor Transformation Course).
Tiial on praktiline kogemus välishindamise juhtassessorina, nt 2019-2022 EFQM Recognised by EFQM Riia Tehnikaülikooli, EFQM Committed to Excellence C2E Red Cross Medical College of Rīga Stradiņš University, CAF SA Ajaloomuuseumi, CAF Riigi Tugiteenuste Keskuse välishindamisel.

Terje Alliksoo

Terje Alliksoo on kvaliteedi- ja äriprotsesside juht ja koolitaja; alates 2019 Bonava Eesti OÜ protsessijuht, Baltikumi sisekoolitaja. Terje on olnud äriprotsesside- ja kvaliteedijuht ning välis- ja siseauditite koordineerija ja läbiviija erasektoris, koolitusjuht kvaliteedijuhtimise valdkonnas.
Terje on Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor „Vastutustundlik äri ja rohepööre ühiskonnas“ aineprogrammi koostaja ja koolitaja ning Tallinna Majanduskooli jätkusuutlikkuse spetsialisti täienduskoolituse õppekava väljatöötaja ja arendaja, alates 2023 rühmajuhendaja tasemeõppe rühmas.
Terje on järjepidevalt täiendanud end andragoogika, õppekava koostamise, kovisiooni ja coachingu alal. Ta on osalenud HAKA kutseõppe kvaliteedihindamise ekspertide koolitusel ning EQAVET kutsehariduse rahvusvahelise Peer Review seminaril ja koolitusel.
Terjel on praktiline kogemus täienduskoolituste kvaliteedihindamise eksperdina (HAKA); EFQM baasil organisatsioonide välishindamisel (Eesti Kvaliteediühing).

Kadi Kreis

Kadi Kreis on Tartu Kunstikooli direktor ning Kreis & Co OÜ juhatuse liige; EKEÜ juhatuse liige. Kadi on alates 2012 olnud üks koolitajatest kvaliteedijuhi pädevuskoolituse programmis; disainmõtlemise, tiimicoachingu ja mentorluse koolitaja kutseõppeasutustele; TÜ kutseõpetaja BA õppekava lektor.
Kadi omab kutseõppeasutuse kvaliteedijuhi pädevuskoolituse tunnistust; ta on osalenud haridusjuhtide arenguprogrammis “Haridusinnovatsiooni meistriklass”; haridusmentorite programmis, Eesti Kvaliteediühingu EFQM koolitusel ning Green School International Green Educators programmis.

Programmi läbinul on teadmised terviklikust kvaliteedijuhtimisest ja oskus parendusprojektide juhtimiseks, et arendada kooli kvaliteedikultuuri ja parendada õppe kvaliteeti.

Koolitusprogramm koosneb viiest kahepäevasest moodulist:

  • Tervikliku kvaliteedijuhtimise alused ja juhtimiskvaliteet
  • Protsessijuhtimine
  • Organisatsiooni juhtimiskvaliteedi hindamine
  • Muudatuste juhtimine
  • Inspiratsiooniseminar

Programmi maht on 120 ak/h ning koolituse vältel töötavad koolide juhtmeeskonnad vabalt valitud kvaliteedi parendusprojekti idee kallal, st kaardistavad projekti protsessi ning loovad projektile ideekavandi. Inspiratsiooniseminaril on kõikidel koolidel võimalus oma ideid esitleda ning neile tagasisidet saada.

Perioodil oktoober 2024 – mai 2025 osalevad koolitusel peaaegu kõik Eesti kutseõppeasutused ning kutseõpet pakkuvad rakenduskõrgkoolid. Koolitus viiakse läbi kahes grupis. Esimene grupp, kuhu kuuluvad 14 asutuse juhtmeeskonnad, alustas oktoobris 2024.

Kvaliteedikoolituse grupp I esimene koolituspäev, 24.10.2024

Rohkem informatsiooni:

Marge Kroonmäe, Kutsehariduse valdkonnajuht, marge.kroonmae@harno.ee


Õppekava koostamist ja koolitust rahastatakse toetuse andmise tingimuste Haridus- ja noorteprogrammi meetme „Hariduse, ühiskonna ja tööturu seosed“ tegevuse „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine PRÕM+“ projekti nr 2021-2027.4.04.24-0005 raames.