Toimus kõrghariduse hindamisnõukogu uue koosseisu esimene istung
Jaanuarikuu lõpus valis EKKA kuratoorium kõrghariduse hindamisnõukogu uue koosseisu. Kolmeks aastaks valitud 13 kõrghariduse eksperti erinevatest valdkondadest kogunesid möödunud nädalal esmakordselt, et panna paika nõukogu tööplaan ja võtta vastu esimesed otsused.
Muuhulgas valiti nõukogule esimees ja aseesimees. Esimehe rolli võttis enda kanda Tallinna Ülikooli professor Eve Eisenschmidt. Ta on olnud aastatel aastatel 2011–2016 Tallinna Ülikooli arendusprorektor. Lisaks suuremahuliste projektide eestvedamise kogemusele ja arvukatele teaduspublikatsioonidele on ta osalenud ka mitmetes riikides ülikoolide õppekavade ja institutsionaalse hindamise komisjonides. Tal on juba 3-aastane kogemus Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu esimehena.
Aseesimeheks sai Peeter Burk, kes on töötanud Tartu Ülikoolis pikalt väga vastutusrikastel ametikohtadel. Alates 2004. aastast kuni 2019. aastani on ta olnud dekaan kolmes üksuses: füüsika-keemiateaduskonnas, loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnas. Lisaks õppetööle ja juhtimisülesannetele ülikoolis on ta olnud mitmete ülikooliväliste organisatsioonide ja komisjonide liige. Praegu on Peeter Burk Tartu Ülikooli senati liige. Tutvu ka teiste hindamisnõukogu uue koosseisu liikmetega siin.
Lisaks esimehe ja aseesimehe valimisele sai nõukogu ülevaate EKKA-st, tema tegevustest ja muudatustest seoses üleminekuga Haridus- ja Noorteameti koosseisu. Samuti tegi EKKA juhataja Heli Mattisen kokkuvõtte EKKA arengukava täitmise vahearuandest.
Esimese istungi fookuses olid ka hindamisnõukogu liikme rolliga seotud teemad. Kõrghariduse hindamisnõukogu sekretär Hillar Bauman andis ülevaate nõukogu liikme ülesannetest, sõltumatusest ja konfidentsiaalsusega seotud nõuetest. Samuti arutleti uue töökorra üle, mille hindamisnõukogu ka kinnitas. Hindamisnõukogu järgmine istung toimub juba maikuu lõpus.
Kõrghariduse hindamisnõukogu ülesannete hulka kuuluvad näiteks Eesti kõrghariduse kvaliteedihindamise põhimõtete ja regulatsioonide kinnitamine; kõrgkoolide institutsionaalse akrediteerimise ja nende õppekavagruppide kvaliteedi hindamise otsuste langetamine; õppeõiguse andmise ettepaneku tegemine esma- ja kordushindamisel haridus- ja teadusministrile jpm. Loe hindamisnõukogu tegevusest lähemalt siit.