Kõrghariduse hindamisnõukogu uus koosseis alustab tööd

EKKA kuratoorium valis möödunud nädala istungil uue kõrghariduse hindamisnõukogu koosseisu. Järgmisel kolmel aastal seisavad hea Eesti kõrghariduse kvaliteedi eest 13 eksperti erinevatest valdkondadest.

Kandidaate hindamisnõukogu liikme kohale võisid esitada ülikoolid, rakenduskõrgkoolid, teadus- ja arendusasutused ning registreeritud kutse- ja erialaliidud, tööandjate ühendused ja üliõpilaskondade liidud. Loe hindamisnõukogu liikmete kohta lähemalt altpoolt!

Anneli Entson

Anneli Entson on Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik. Ta tunneb kõrgharidussüsteemi ja seda reguleerivaid õigusakte, Euroopa Liidu kõrghariduse arengusuundi ja Eesti valdkondlikke strateegiaid. Anneli Entsonil on juba 3-aastane kogemus Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu liikmena.

Birute Klaas-Lang

Tartu Ülikooli eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas-Lang on olnud alates 2018. aastast kõrghariduse hindamisnõukogu liige. Birute Klaas-Langil on väga pikk kogemus kõrghariduse juhtimises, arendamises, rahvusvahelises koostöös. Ta on olnud aastatel 1999–2005 TÜ filosoofiateaduskonna dekaan, aastatel 2006–2010 Tartu Ülikooli õppeprorektor ning 2012–2016 Helsingi ülikooli eesti keele külalisprofessor. Ta on Eesti keelenõukogu esimees, Integratsiooni Sihtasutuse Nõukogu esimees ning Tartu Ülikooli nõukogu liige.

Eleri Pilliroog

Eleri Pilliroog on magistrant Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal, olles varasemalt omandanud samas ülikoolis ka õigusteaduse bakalaureusekraadi. Ta on ka Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) juht. Alates 2018. aastast on Eleri aktiivselt panustanud EKKA töösse, eelkõige aktiivse tudengite kvaliteedivõrgustiku liikmena. Kuni hindamisnõukogu positsioonile kandideerimiseni oli Eleri EÜL-i esindajana ka EKKA kuratooriumi liige.

Eve Eisenschmidt

Eve Eisenschmidt on Tallinna Ülikooli haridusjuhtimise professor. Ta on olnud aastatel aastatel 2011–2016 Tallinna Ülikooli arendusprorektor. Lisaks suuremahuliste projektide eestvedamise kogemusele ja arvukatele teaduspublikatsioonidele on ta osalenud ka mitmetes riikides ülikoolide õppekavade ja institutsionaalse hindamise komisjonides. Tal on juba 3-aastane kogemus Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu esimehena.

Gunnar Piho

Tallinna Tehnikaülikooli dotsent Gunnar Piho töötas kõrghariduse hindamisnõukogu liikmena ka eelmisel perioodil. Ta on TalTechi IT-teaduskonna õppeprodekaan alates 2018 aastast. Gunnar Piho on Euroopa Komisjoni programmi European Univeristy EuroteQ projekti ühe suurima töögrupi juht.

Heidi Alasepp

Heidi Alasepp on Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravi kliiniku juhina kursis nii kutse- kui ka kõrghariduse valdkonna ja selle arengutega Eestis ja väljaspool. Teda on tunnustatud presidendi teenetemärgiga silmapaistva tegevuse eest. Ta oli ka kõrghariduse hindamisnõukogu eelmise koosseisu liige.

Ivar Annus

Ivar Annus on Tallinna Tehnikaülikooli professor, ehituse ja arhitektuuri instituudi konstruktsiooni- ja vedelikumehaanika uurimisrühma aktiivne liige ja õppejõud. Alates 2020. aasta veebruarist on ta inseneriteaduskonna õppeprodekaan. Ivar Annusel on mitmekesine ja tulemuslik rahvusvaheliste meeskondade juhtimise kogemus. Ta on hetkel juhtimas mitmeid rahvusvahelisi uurimisprojekte, nt INTERREG programmi “Läänemere kaitsmine puhastamata reovee ärajuhtimise eest linnapiirkondade üleujutuste ajal”.

Joosep Heinsalu

Joosep Heinsalu õpib neljandat aastat Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis ning töötab teist aastat põhikooliõpetajana. Ta on üliõpilasesindajana olnud paljude õppega seotud komisjonide ja töörühmade liige: nt TÜ üliõpilasesinduse õppekvaliteedi töörühm, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna õppekomisjon ja sama valdkonna arenduskava hariduse töörühm. Samuti on ta olnud avatava õppekava retsensent ning aktiivselt kaasa rääkinud oma õppekavade arendamise osas. Lisaks on ta aktiivselt sõna võtnud haridusteemal erinevates paneelides, näiteks Eesti Haridusfoorumil, Arvamusfestivali haridusalal ning SEB Innovatsioonikeskuse veebiseminaril.

Marge Unt

Marge Unton Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi võrdleva sotsioloogia professor. Tal on ülikooli teadusstrateegia ja teadusvaldkonna otsustuskogudes osalemise kogemus. Samuti on tal rahvusvaheliste uurimisrühmade juhtimise kogemus. Ta on olnud aktiivne ülikooli institutsionaalses arendustegevuses, osaledes õppekavaarenduses, ülikooli arengu kavandamisel ja sisehindamisel.

Paavo Kaimre

Paavo Kaimre on Eesti Maaülikooli dotsent. Ta oli ka hindamisnõukogu eelmise koosseisu liige. Paavo Kaimre on töötanud lisaks akadeemilistele ametikohtadele metsandusteaduskonna dekaanina, metsandus- ja maaehitusinstituudi direktorina ning Eesti Maaülikooli õppeprorektorina. Ametiülesannete kaudu on tal pikaajaline kõrghariduse kvaliteedihindamise kogemus.

Peeter Burk

Peeter Burk on töötanud Tartu Ülikoolis pikalt väga vastutusrikastel ametikohtadel. Alates 2004. aastast kuni 2019. aastani on ta olnud dekaan kolmes üksuses: füüsika-keemiateaduskonnas, loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnas. Lisaks õppetööle ja juhtimisülesannetele ülikoolis on ta olnud mitmete ülikooliväliste organisatsioonide ja komisjonide liige. Praegu on Peeter Burk Tartu Ülikooli senati liige.

Tõnu Lelumees

Tõnu Lelumees on Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimees ja sektori pikaajaline valdkonna ekspert ja praktik, kelle huviorbiidis on haridussüsteemi kvaliteet ja oskustööjõuga seotud väljakutsed. Tal on pikaajaline kogemus haridussüsteemi ja selle kvaliteedi tõstmises ja hindamises.

Ülar Mark

Ülar Mark on diplomeeritud arhitekt ja ka eelmise kõrghariduse hindamisnõukogu koosseisu liige. Tema kandidatuuri esitas Eesti Kunstiakadeemia. 2006. aastal kureeris Ülar Mark Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eesti ekspositsiooni “Joint Space” ning oli aastatel 2010–2014 Eesti ekspositsiooni komissar. 2006–2016 kuulus Ülar president Toomas Hendrik Ilvese nõukotta. Ülar Mark on Eesti Arhitektide Liidu liige ja kuulub liidu eestseisusse.

Kõrghariduse hindamisnõukogu volitused kestavad kolm aastat. Loe hindamisnõukogu tegevusest lähemalt siit.